خبرهای ویژه

» صادرات » نگرانی سرمایه گذاران معادن از جریمه ‌شدن به وسیله بانکهای آمریکا – |

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ - ۶:۴۸

 کد خبر: 12634
 23 بازدید

نگرانی سرمایه گذاران معادن از جریمه ‌شدن به وسیله بانکهای آمریکا – |

خبرگزاری اقتصادی در خبری عنوان کردند که نگرانی سرمایه گذاران معادن از جریمه ‌شدن به وسیله بانکهای آمریکا – . | ..پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم. به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، مهدی کرباسیان، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت در برنامه امشب گفتگوی ویژه خبری با تاکید بر این که معدن مکان مخصوصی در اقتصاد […]

خبرگزاری اقتصادی در خبری عنوان کردند که نگرانی سرمایه گذاران معادن از جریمه ‌شدن به وسیله بانکهای آمریکا – . | ..پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، مهدی کرباسیان، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت در برنامه امشب گفتگوی ویژه خبری با تاکید بر این که معدن مکان مخصوصی در اقتصاد مقاومتی دارد، گفت: در کشور ما ۷۰ نوع ماده معدنی می باشد که در معادن بزرگ، متوسط و کوچک هستند.

وی اضافه کرد: در سال ۹۴ بحران جدی در دنیا اتفاق افتاد که نزول هزینه داشتیم و با این وجود آن، معادن کوچک ما دچار سخت شدند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: امسال هزینه تولیدات معدنی بهتر شده؛ با اینحال معادن کوچک باید تجمیع شوند و کنسرسیوم تشکیل دهند تا هزینه‌ها کم شود.

به گفته این مقام مسئول،  ۴ تا ۵ معدن بزرگ سنگ آهن و همین تعداد معدن بزرگ مس در کشور می باشد و بیشتر معادن کشور، کوچک و متوسط است.

کرباسیان تاکید کرد: در ابتدای دولت یازدهم، صنایع معدنی کشور با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کردند که تلاش کردیم و بسیاری از این مشکلات رفع شود.

وی خاطرنشان کرد: در  ۷ برنامه بزرگ فولادی، ۲ میلیارد یورو فاینانس جذب شده است.

مدیرعامل ایمیدرو با اشاره به موقعیت جذب سرمایه گذاری خارجی در قسمت معدن گفت: آلومینیوم جنوب، یک میلیارد دلار فاینانس جذب کرده است؛ ضمن اینکه کنسرسیوم روی مهدی آباد نیز، یکی از کمپانی های مشهور را برای سرمایه گذاری در کشور متقاعد کرده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: تعامل جهانی و ارتباطات در جذب سرمایه گذاری خارجی نقش بسزایی دارد؛ با استناد به این شرایط، سال ۹۴با بیمه های مطرح دنیا رابطه اقتصادی و تغییر پول را برقرار کردیم.

برای شما نیز جالب است؟  تداوم تجارت با عراق نیازمند سرمایه‌گذاری مشترک است - |

 کرباسیان در تشریح علل عدم حضور سرمایه‌ گذاران در معدن گفت:  میزان استقبال بعد از برجام در قسمت معدن و صنایع معدنی قابل توجه بود؛ با اینحال از تبعات ممکن هراس داشتند.

وی اضافه کرد: با اعمال واپسین دولت و قراردادهای تازه، محیط خوبی برای استقبال خارجی ها برای سرمایه گذاری در کشور بوجود آمده است.

به گفته این مقام دولتی، برای تکمیل برنامه ها کمبود منابع می باشد و سیستم بانکی توان خدمات رسانی ندارد، دولت از سال قبلی خدمات رسانی مخصوصی را شروع کرده است.

ایشان در تشریح موقعیت تولید فولاد اظهار کرد: در زنجیره فولاد کشور در سال ۹۱، دویست هزارتن فولاد صادر شد؛ با این وجود سال قبلی شش میلیون تن فولاد صادر شده است.

کرباسیان گفت: حدود هفت میلیارد دلار و برابر با بیش از ۵۰ میلیون تن، کل صادرات معدنی کشور در سال ۹۵ بود.

وی ادامه داد: در هشتاد سال قبلی، حدود یکصد هزار کیلومتر مربع کار اکتشاف معدن که اکثرا روباز نیز هستند، در کشور انجام شده است، همزمان با اینکه در دولت یازدهم، بیش از ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف پهنه های معدنی صورت گرفت.

وی اضافه کرد: در سال قبلی حدود ۴۰۰ میلیون تن سنگ آهن و بیش از ۳۵۰ میلیون تن زغالسنگ و حدود ۴۰ میلیون تن طلا به ذخایر معدنی کشور اضافه شد.

کرباسیان خاطرنشان کرد: در اکتشاف و زیرساخت، به جهت حجم زیاد و بزرگی آن باید دولت و مجلس هر دو کمک کنند.

وی با اشاره به عقب ماندگی ابزارهای معدنی گفت: یکی از لطمات در عرصه معدن از تحریم ها، نبود تکنولوژی و فراوری بود که در یک سال و نیم قبلی از تکنولوژی روز استفاده می کنیم و توانمندی ها گسترش یافته است.

برای شما نیز جالب است؟  نقشه حرارتی شکنندگی‌های اقتصادی/واکنش اقتصاد ایران به شوک‌ خارجی - |

صمیمانه امیدوار هستیم خبر نگرانی سرمایه گذاران معادن از جریمه ‌شدن به وسیله بانکهای آمریکا – . | . برای شما مفید بوده باشد. در بیشتر مواقع میتوانید با ابزارهای سایت خراسان گمرک این خبر را برای دوستان ارسال کنید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : صادرات
ارسال دیدگاه

تبلیغات