خبرهای ویژه

» واردات » محیط امن تجاری با سامانه های الکترونیکی گمرک – |

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۱۷:۰۳

 کد خبر: 12737
 14 بازدید

محیط امن تجاری با سامانه های الکترونیکی گمرک – |

در باب واردات خبری در خبرگزاریها پخش شده با عنوان محیط امن تجاری با سامانه های الکترونیکی گمرک – . | .. با همراه باشید تا به این خبر بپردازیم. به نوشته . با استناد به گفته گمرک ایران، مسعود کرباسیان، سامانه‌های الکترونیکی در گمرک را عامل ایجاد فضایی امن و مطمئن برای تجارت کشور […]

در باب واردات خبری در خبرگزاریها پخش شده با عنوان محیط امن تجاری با سامانه های الکترونیکی گمرک – . | .. با همراه باشید تا به این خبر بپردازیم.

به نوشته . با استناد به گفته گمرک ایران، مسعود کرباسیان، سامانه‌های الکترونیکی در گمرک را عامل ایجاد فضایی امن و مطمئن برای تجارت کشور دانست و گفت: هم اینک امور گمرکی بطور کلی به روش الکترونیک انجام می‌شود و انجام این امور بدون حضور فیزیکی نه تنها کاهش هزینه و گسترش سرعت را در جستجوی داشته که دسترسی لحظه‌ای به معلومات را ممکن کرده است.

مسعود کرباسیان با دعوت از هئیت همراه برای حضور در سامانه نظارت بر محاسبه و عملکرد ابزار‌های ایکس‌ری عضو های این کمیسیون را نزدیک با کار این ابزار‌ها در محل مانیتورینگ ایکس‌ری‌ها آشنا و برنامه‌های تازه گمرک را برای تجهیز بیشتر گمرکات به ابزار‌های کنترلی ایکس‌ری تشریح کرد.

به علاوه از طرف دیگر علاءاالدین بروجردی، مدیرعامل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در سوالی چگونگی لحظه روند ترخیص را از مسعود کرباسیان جویا شد. مدیرعامل کل گمرک کشور کاهش قابل توجه لحظه ترخیص را از جدی ترین اثرات الکترونیکی شدن گمرک دانست و با اشاره به روند کاهشی این پروسه از ۲۶ به ۳ روز شرح داد: سازمان‌های متعددی در ترخیص کالا نقش دارند و گمرک ازمعدود سازمان‌هایی است که با تغییر و تفاوت آخرینش و پیشرفت الکترونیکی لحظه این روند را بسیار کاهش داده است و دیگر سازمان‌ها نیز باید در کاهش لحظه ترخیص اقدام کنند.

عضو های این کمیسیون به علاوه از طرف دیگر با حضور در کنفرانس سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی به روش عملیاتی در جریان تغییر و تفاوت الکترونیکی این سازمان قرار دریافت کردند.

مدیرعامل کل گمرک ایران با تشریح تفاوت روند تجارت تحت سیستم گمرک الکترونیک گفت: ما بزرگ‌ترین سری از معلومات را در کشور داریم و این قدرت گمرک کشور شمرده می‌شود. این سری نتیجه الکترونیکی شدن تمامی امور گمرکی و حذف اسناد کاغذی است.

بروجردی در سوالی از کرباسیان چگونگی دسترسی گمرک به محاسبه واردات در جاهای آزاد وچرایی عدم دسترسی این سازمان به محاسبه واردات به جاهای ازاد را جویا شد.

مسعود کرباسیان خودتنظیمی مارکت را یکی از جدی ترین اثرات الکترونیکی شدن گمرک دانست و گفت: از انجایی که دسترسی معلومات برای همه امکان دارد، تجار با دسترسی لحظه‌ای به این محاسبه متناسب با نیازهای حقیقی مارکت تصمیم می‌گیرند.

مدیرعامل کل گمرک ایران نگاه و عملکرد مجلس را در تکمیل این تغییر و تفاوت مؤثر دانست و در پیشنهادی تازه برای خدمات رسانی از تولید ملی به مدیرعامل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما اجازه دهیم بنگاه‌های تولیدی تولیدشان را انجام دهند و ما در انتهای دوره مالی عوارض را دریافت کنیم.

مدیرعامل کل گمرک درخصوص امنیت این سامانه که مورد پرسش مدیرعامل کمیسیون امنیت ملی بود گفت: هر روزه بیش از صد حمله به سیستم شناسایی و خنثی می‌شود و امنیت سامانه تأمین است.

امیدواریم این مقاله با عنوان محیط امن تجاری با سامانه های الکترونیکی گمرک – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

برای شما نیز جالب است؟  ایران و کره جنوبی ۱۰تفاهم‌نامه هم کاری امضا کردند - |

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : واردات
ارسال دیدگاه

تبلیغات