خبرهای ویژه

» واردات » حال صنعت نساجی خوب نیست/وزیر صنعت پیگیر بدقولی یک خودروساز است – |

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ - ۴:۵۸

 کد خبر: 12716
 11 بازدید

حال صنعت نساجی خوب نیست/وزیر صنعت پیگیر بدقولی یک خودروساز است – |

در باب واردات خبری در خبرگزاریها پخش شده با عنوان حال صنعت نساجی خوب نیست/وزیر صنعت پیگیر بدقولی یک خودروساز است – . | .. با همراه باشید تا به این خبر بپردازیم. منصور معظمی در گفت و گو با خبرگزاریهای اقتصادی درخصوص نوسازی ابزارهای صنعت نساجی گفت: قرار نیست ما در تمام عرصه ها […]

در باب واردات خبری در خبرگزاریها پخش شده با عنوان حال صنعت نساجی خوب نیست/وزیر صنعت پیگیر بدقولی یک خودروساز است – . | .. با همراه باشید تا به این خبر بپردازیم.

منصور معظمی در گفت و گو با خبرگزاریهای اقتصادی درخصوص نوسازی ابزارهای صنعت نساجی گفت: قرار نیست ما در تمام عرصه ها ورود کنیم.

وی ادامه داد: به ما تکلیف کردند مشکلات کمپانی بافت بلوچ را حل کنیم که ما ورود کردیم و هم اینک ماشین‌آلات را تهیه کرده و وارد کرده ایم.

این مقام مسئول تاکید کرد: با اینحال حقیقت این است که صنعت نساجی کشور حال خوبی ندارد. این صنعت نیازمند چند کار جدی برای افزایش است. اولین کار این است که نوسازی در ابزارهای و ماشین آلات صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: نکته دوم خدمات رسانی های دولت در باب تعرفه ها است و نکته سوم هم این است که دولت به بخش خصوصی برای تامین منابع کمک کند.

میزان واردات نساجی بسیار نگران کننده است

معظمی تصریح کرد: من با اسم یک کاربر پوشاک و تولیدات نساجی می گویم خواست خریدار داخلی از مصرف تولیدات داخل به سوی تولیدات خارجی رفته و این بسیار خطرناک است. باید این پرسش را پرسید که تولیدات ترک چه مزیتی دارد که ما نمی توانیم در کارخانجات نساجی و پوشاک داخل آن را تولید کنیم؟

وی با اشاره به سهم صنعت نساجی در صنایع کشور گفت: این صنعت به لحاظ پیچیدگی بسیار ساده‌تر از صنایع دیگری است که ما توانستیم در آنها پیشرفت کنیم. پس حتما می‌توانیم در قسمت پوشاک هم مشکلات را حل کرده و با سرمایه‌گذاری‌هایی که صورت می‌دهیم بازارهای خارجی را هم به دست بیاوریم. با شرایطی که در صنایعی مانند پتروشیمی و قطعه سازی توانستیم این کار را انجام دهیم.

برای شما نیز جالب است؟  کاهش ۸۰ درصدی واردات سیگار/تنها سه صنف مجاز به فروش سیگار هستند - |

مدیرعامل هیات عامل ایدور تصریح کرد: دلیل اینکه در صنعت نساجی نتوانستیم بازارهای بین المللی را به دست بگیریم این است که این صنعت نتوانسته خود را با تکنولوژی روز دنیا به روز کرده و در عرصه تولید و دیزاین از دنیا عقب مانده است.

دخالت می‌کنیم/تنها یک خودروساز طلب قطعه‌سازان را به موقع نمی‌دهد

ایشان پیشتر این گفت و گو با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر در تولید صنعت قطعه سازی گفت: ما برای حل مشکلات قطعه سازان دخالت جدی خواهیم داشت. برنامه ما خدمات رسانی کامل از قطعه سازان است.

به گفته وی یکی از این برنامه ها این است که برای بازپرداخت مطالبات قطعه سازان از خودروسازان دستوری صادر کرده ایم مبنی بر اینکه مطالبات مالی قطعه سازان از خودروسازان بیش از ۴ ماه یعنی ۱۲۰ روز طول نکشد.

معاون وزیر صنعت تاکید کرد: این مسئله را از سال قبلی دنبال کردیم و حدودا هم اینک به این نمونه از پرداخت رسیده ایم. تنها در یکی از کمپانی ها بازهم اجرا نمی شود که شخص وزیر هم بر اجرای آن تاکید کرده و پیگیر آن هستند.

ایشان در انتهای گفت: با این وجود استاندارد بین المللی تسویه حساب خودروسازان با قطعه سازان سه ماه است. مطالبات مالی عده ای از قطعه‌سازان به روز است و پرداخت مطالبات عده ای دیگر که تولیدات استراتژیک برای خودروسازان ندارند بالاخره طی ۴ ماه انجام خواهد شد.

امیدواریم این نوشته با عنوان حال صنعت نساجی خوب نیست/وزیر صنعت پیگیر بدقولی یک خودروساز است – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع

برای شما نیز جالب است؟  بازنگری تعرفه تجارت ترجیحی ایران و ترکیه - |

برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : واردات
ارسال دیدگاه

تبلیغات