خبرهای ویژه

» گمرک » جزئیات توقیف یک محموله خرمای عربستانی به وسیله ماموران گمرک

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ - ۱۶:۵۱

 کد خبر: 12704
 19 بازدید

جزئیات توقیف یک محموله خرمای عربستانی به وسیله ماموران گمرک

در خبری مرتبط با گمرک گفته شده جزئیات توقیف یک محموله خرمای عربستانی به وسیله ماموران گمرک. برای شما علاقه مندان پیشتر این خبر را درج میکنیم. با ما همراه باشید.   کد نوشته: ۴۹۱۹۲۹ جزئیات توقیف یک محموله خرمای عربستانی به وسیله ماموران گمرک تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸ یک […]

در خبری مرتبط با گمرک گفته شده جزئیات توقیف یک محموله خرمای عربستانی به وسیله ماموران گمرک. برای شما علاقه مندان پیشتر این خبر را درج میکنیم. با ما همراه باشید.

 

کد نوشته: ۴۹۱۹۲۹

جزئیات توقیف یک محموله خرمای عربستانی به وسیله ماموران گمرک

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸

یک مقام مسئول در گمرک ایران با اشاره به توقیف یک محموله خرمای عربستان گفت: این محموله شامل یک هزار و ۲۳۷ کارتن بوده که هر یک محتوی ۱۲ بسته نیم کیلویی است که خیلی زود معدوم می‌شود.

به نوشته گمرک جمهوری اسلامی، منصور بازیار مدیر کل گمرک گناوه در خصوص جزئیات توقیف این خرماها گفت: این محموله شامل یک هزار و ۲۳۷ کارتن بوده که هر یک محتوی ۱۲ بسته نیم کیلویی است.

بازیار اضافه کرد: با تلاش و هوشیاری ماموران حراست گمرک گناوه ، ماموران گمرک در بندر ریگ به یک لنج باری مشکوک و بعد از کنترل اسناد مانیفست این لنج واضح گردید محموله خرما از مبدا یک کشور ثالث به این بندر حمل گردیده با اینحال کالا کشور عربستان است.

وی ادامه داد: با استناد به اینکه تمامی اسناد و معلومات محموله های تجاری هم اینک در گمرک گناوه از روش سامانه جامع گمرکی به شیوه الکترونیکی و هوشمند کنترل می شود و ترخیص کالا صرفا بعد از اخذ مجوزهای قانونی امکان پذیر است ،  قاچاقچیان قصد داشتند با بهره برداری از معافیت های ملوانی و تحت عنوان کالای ته لنجی این محموله را تخلیه و سپس وارد جاهای عمقی کشور نمایند.

مدیر کل گمرک گناوه با بیان اینکه تلاش قاچاقچیان برای عبور این محموله با هوشیاری ماموران گمرک ناکام ماند ، ادامه داد: وزن تقریبی این محموله ۸ تن است.

برای شما نیز جالب است؟  یکی به آقای کرباسیان شرح بدهد عوارضی گمرک با عوارضی اتوبان فرق می‌کند

بازیار گفت: با استناد به حساسیت مسئله و احتمال آلودگی بهداشتی خرمای کشف شده ، نمونه آن برای تست ضروری به مرکز بهداشت این شهرستان ارسال گردیده است .

مدیر کل گمرک گناوه گفت: پیگیری های ضروری جهت معدوم کردن قانونی خرمای کشف شده در حال انجام است و بعد از اخذ مجوزهای قانونی خیلی زود معدوم خواهد شد.از اینرو گزارش قبل از این با هوشیاری ماموران گمرک ، ۹ کامیون خرما که کالا رژیم صهیونیستی بود در نقطه صفر مرزی به وسیله ماموران گمرک بازرگان شناسایی ، توقیف و بعد از اخذ مجوزهای قانونی امحاء شده بود.

 

کلمات بنیادی : گمرک + قاچاق + محموله خرمای عربستانی

 

نظراتی که به تعمیق و گسترش بحث کمک کنند، بعد از مدت کوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت دیگر بینندگان قرار می گیرد. نظرها حاوی توهین، افترا، تهمت و نیش به دیگران پخش نمی شود.

خواننده محترم خراسان گمرک، درصورت تمایل خبر جزئیات توقیف یک محموله خرمای عربستانی به وسیله ماموران گمرک را برای دوستان خود نیز ارسال کنید.

منبع


برچسب ها : , ,
دسته بندی : گمرک
ارسال دیدگاه

تبلیغات