خبرهای ویژه

» صادرات » اعطای تسهیلات ۳ میلیارد تومانی به صنوف تولیدی – |

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ - ۱۹:۲۹

 کد خبر: 12725
 14 بازدید

اعطای تسهیلات ۳ میلیارد تومانی به صنوف تولیدی – |

خبرگزاری اقتصادی در خبری عنوان کردند که اعطای تسهیلات ۳ میلیارد تومانی به صنوف تولیدی – . | ..پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم. به نوشته . با استناد به گفته اتاق اصناف ایران، محمدحسین مقیسه گفت: صاحبان کارگاه‌های تولیدی صنعتی و صنفی که حاوی نیروی کار کمتر از ۵۰ نفر باشند، می توانند از […]

خبرگزاری اقتصادی در خبری عنوان کردند که اعطای تسهیلات ۳ میلیارد تومانی به صنوف تولیدی – . | ..پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم.

به نوشته . با استناد به گفته اتاق اصناف ایران، محمدحسین مقیسه گفت: صاحبان کارگاه‌های تولیدی صنعتی و صنفی که حاوی نیروی کار کمتر از ۵۰ نفر باشند، می توانند از مزایای این صندوق برای ضمانت تسهیلات بانکی برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه هدف صندوق ذکر شده، رونق و افزایش محیط اشتغال تولید است، تصریح کرد: واحدهای تولیدی کوچک که حاوی مجوزهای قانونی ضروری از نمونه جواز کسب از اتاق اصناف در تمامی کشور باشند، مشمول دریافت خدمات از صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک هستند.

مقیسه در خصوص خدمات صندوق ذکر شده گفت: یکی از خدمات صندوق، صدور ضمانت نامه‌های اعتباری است که برای کمک به تامین مالی واحدهای تولیدی مورد بهره برداری قرار می گیرد که شامل ایجاد واحد تولیدی، برنامه های پیشرفت و سرمایه در گردش است.

وی اضافه کرد: واحدها و اصناف تولیدی برای سود مندی از خدمات صندوق، باید برنامه‌های توجیهی خود را به نظام بانکی معرفی و بعد از ارزیابی نهایی و مصوب شدن اعطای تسهیلات و تعیین نوع وثیقه، از ضمانت نامه صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک بهره ببرند.

مقیسه ادامه داد: این صندوق از سال ۹۵ و ابتدای سال ۹۶ با تمام بانک‌های عامل ( به جز بانک صادرات) یادداشت تفاهم هم کاری امضا کرده و خریداران این بانک‌ها می توانند از خدمات صندوق بهره ببرند. امضای یادداشت تفاهم هم کاری با بانک صادرات نیز در دست بررسی است و مراحل نهایی را طی می‌کند.

برای شما نیز جالب است؟  نعمت‌زاده : مبلغ دریافتی ۵۰ درصد هزینه پژو ۲۰۰۸ نیست - |

وی اظهار کرد: نمونه دیگری از خدمات صندوق، صدور ضمانت نامه اعتبار خرید کالا است که واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک و صنوف تولیدی می توانند مواد ابتدایی ضروری واحد خود را از کمپانی های مشهور داخلی تامین و از تسهیلات صندوق بهره ببرند. در این برنامه، بانک حذف و تفاهم انجام شده با ذینفعان خواهد بود.

مقیسه گفت: صدور ضمانت نامه های پیمانکاری یا اجرای قراردادها نیز از دیگر خدمات صندوق است که در این برنامه بین کارفرما و پیمانکار پیمان منعقد می شود با اینحال صاحب واحد تولیدی با نظام بانکی سخت دارد، که صندوق درمقایسه با صدور ضمانت نامه برای این قبیل واحدها اقدام می کند.

وی اضافه کرد: این صندوق هم اینک برای جاهای دارا کشور ۷۰ درصد و برای جاهای کمتر دارا تا ۸۵ درصد اصل و سود تسهیلات را تضمین می کند و بقیه آن بر عهده صاحبان واحدها یا اصناف تولیدی است که با این وجود این صندوق برنامه دارد با اصلاح اساسنامه در زمانی نه چندان دور تا ۱۰۰ درصد را پوشش دهد.

راه‌اندازی سامانه الکترونیکی صدور ضمانت‌نامه صندوق

مقیسه با بیان اینکه واحدهای تولیدی در تمامی کشور قادر اند از انواع خدمات صندوق برخوردار شوند، گفت: از اردیبهشت ماه امسال سامانه الکترونیکی صدور ضمانت نامه صندوق اکتیو شده و صنوف تولیدی می توانند با ورود به سامانه و تکمیل فرم ها و به علاوه از طرف دیگر ارسال مدارک ضروری به روش اسکن شده اقدام کنند و الزامی به مراجعه حضوری نخواهد بود.

وی اضافه کرد: هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند حداکثر تا ۳۰ میلیارد ریال برای یک یا چند واحدهای تولیدی درمقایسه با بهره برداری از خدمات صندوق اقدام کند.

برای شما نیز جالب است؟  سهم بیمه کارفرمایان کارگاه‌های پایین ۵ نفر حذف می شود - |

مقیسه پیرامون نرخ بهره برداری از خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اظهار کرد: برای ضمانت نامه‌های اعتباری در سال اول به طورمیانگین حدود ۱.۵ درصد و برای سال های بعد ۲۵ صدم درصد کارمزد دریافت خواهد شد و برای ضمانت نامه های پیمانکاری برابر با ۵۰ درصد نرخ کارمزد در نظام بانکی است.

صمیمانه امیدوار هستیم خبر اعطای تسهیلات ۳ میلیارد تومانی به صنوف تولیدی – . | . برای شما مفید بوده باشد. در بیشتر مواقع میتوانید با ابزارهای سایت خراسان گمرک این خبر را برای دوستان ارسال کنید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : صادرات
ارسال دیدگاه

تبلیغات