خبرهای ویژه

» صادرات » استقرار ۳۰۰ واحد تولیدی و طراحان لباس ایتالیا در شهرک صنعتی پوشاک – |

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ - ۳:۱۲

 کد خبر: 12681
 21 بازدید

استقرار ۳۰۰ واحد تولیدی و طراحان لباس ایتالیا در شهرک صنعتی پوشاک – |

خبرگزاری اقتصادی در خبری عنوان کردند که استقرار ۳۰۰ واحد تولیدی و طراحان لباس ایتالیا در شهرک صنعتی پوشاک – . | ..پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم. به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، علی یزدانی صبح امروز در مراسم امضای تفاهم نامه پنج جانبه احداث شهرک صنعتی پوشاک اضافه کرد: این توافق نامه در راستای تشکیل […]

خبرگزاری اقتصادی در خبری عنوان کردند که استقرار ۳۰۰ واحد تولیدی و طراحان لباس ایتالیا در شهرک صنعتی پوشاک – . | ..پیشتر به مشروح این خبر میپردازیم.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، علی یزدانی صبح امروز در مراسم امضای تفاهم نامه پنج جانبه احداث شهرک صنعتی پوشاک اضافه کرد: این توافق نامه در راستای تشکیل و پیشرفت کمپانی های تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان در صنعت پوشاک، با نیت هم افزایی فعالان این صنعت، پیشرفت دانش فنی، تحقق اقتصاد مقاومتی در این عرصه که شامل گسترش و ترویج فرهنگ بهره برداری از پوشاک اسلامی ایرانی و تجاری سازی و پیشرفت مدیریت دانش برپایه تحقیق و پیشرفت شامل دیزاین، تولید پوشاک و خدمات با ارزش اضافه منعقد شد.

معاون وزیر صنعت تصریح کرد:در روزهای پایانی دولت یازدهم و با رهنمودهای مقام معظم رهبری و ابلاغ سیاستهای کلی اصل ۴۴ امروز در این مراسم مهمترین گام برای حفظ صنعت و پیشرفت آن برای تامین نیاز داخل و صادرات برداشته شد

وی اضافه کرد:  دونکته اصلی در این مراسم مد نظر بوده است. در ابتدا آنکه به نحوی شکل دهی آنچه که در قانون بنیادی به آن اشاره شده در این تفاهم نامه مورد استقبال قرار گرفت. نکته دوم آنکه در عرصه اقتصاد مقاومتی این رفتار خارج از شعار و تبلیغ با نگاهی جمعی اتفاق می افتد.

یزدانی ادامه داد: غیر از وزارت صنعت، وزارت تعاون، بانک پیشرفت تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری و انجمن تخصصی مرتبط حضور دارند. از این جهت سری ای جامع در این برنامه شکل گرفته است.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، در این مراسم تفاهم نامه پنج جانبه همکاریهای مشترک جهت تشکیل تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان و احداث شهرک صنعتی پوشاک کشور با حضور علی یزدانی، معاون وزیر و مدیر کل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران و کلانتری معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار  و رفاه اجتماعی، مدیر صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون، مدیرکل انجمن پوشاک و به علاوه از طرف دیگر مدیر صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به امضا رسید.

برای شما نیز جالب است؟  ایران و کره جنوبی ۱۰تفاهم‌نامه هم کاری امضا کردند - |

استقرار ۳۰۰ بنگاه تولیدی و طراحانی از ایتالیا در شهرک صنعتی پوشاک

یزدانی در انتهای مراسم امضای توافق نامه پنج جانبه هم کاری مشترک برای تشکیل تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان و تولید شهرک صنعتی پوشاک کشور در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مباحثی که در شورای فرهنگ عمومی کشور مطرح است، پوشش اسلامی منطبق با فرهنگ جامع ایرانی است و پیرامون همین مسئله توافق نامه پنج جانبه امروز با هم کاری هر سه بخش اکتیو اقتصادی کشور یعنی دولت، بخش خصوصی و بخش تعاونی به امضاء رسید.

ایشان در جواب به سوالی در خصوص مکان نمایی و وسعت این شهرک گفت: شهرک صنعتی پوشاک کشور در طرف دیگر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و با دسترسی خوب به مترو، بزرگراه و خطوط هوایی در فضایی به وسعت ۱۹۰ هکتار تولید می گردد که امکان پیشرفت آن تا ۳۰۰ هکتار می باشد که در یکی از سفرهای رئیس جمهوری به استان تهران به تصویب رسید.

وی به علاوه از طرف دیگر با اشاره به لحظه مقرر کرده شده برای اجرای برنامه گفت: دیزاین فاز در ابتدا این شهرک انجام شده و دیزاین فاز دوم آن نیز مراحل نهایی کار را می گذراند و بیش از ۳۰۰ بنگاه تولیدی پوشاک بهمراه خدمات جنبی شامل هتل، آموزشگاه ها و آموزشکده های مهارتی و دیزاین با همراهی برندهای مشهور طراح از ایتالیا و دیگر کشورهای صاحب اسم در آن مستقر می شوند.

یزدانی تصریح کرد: زیرساخت های این شهرک از جانب دولت تامین و تولید فضاهای تجاری و تولیدی به وسیله بخش خصوصی انجام خواهد شد.

 

برای شما نیز جالب است؟  اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع بانکی به بنگاه های اقتصادی - |

وی اظهار داشت: وسعت هر واحد تولیدی و خدماتی در این شهرک سه تا پنج هزار مترمربع پیش بینی شده که در کل فضایی با زیربنای یک میلیون متر مربع با اعتبار ۳۰ هزار میلیارد ریالی تا لحظه سود برداری ساخته خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری تولید واحدها پنج ساله خواهد بود و سرمایه ثابت خرید ابزارهای و تولید مستحدثات طی پنج سال تسویه خواهد شد.

وی پیرامون لحظه آعاز و اجرای برنامه بیان داشت: طی روزهای آتی عملیات اجرایی شروع شده و همزمان واگذار قطعات به اشخاص و به وسیله انجمن پوشاک کشور انجام می شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در جواب به خبرگزاریهای اقتصادی در خصوص ساز و کار نظارت بر کیفیت و کمیت تولیدات این شهرک تصریح کرد: کیفیت تولید واحدهای تولیدی این شهرک با هم کاری مهندسان مشاور از کمپانی های مشهور و کیفیت تولیدات با حضور کمپانی های شناسنامه دار مشهور حاوی نشان تجاری با نگاه تامین نیاز داخلی و بعد از آن صادرات اجرایی شده و درخصوص دیزاین نیز با نگاهی به مصوبات شورای فرهنگ عمومی کشور نظارت می شود.

وی ادامه داد: تا اینجای کار سرمایه گذاران خارجی از کشورهای ایتالیا، چین، کره جنوبی و ترکیه برای حضور و هم کاری در این شهرک مطرح آمادگی کرده اند.

یزدانی در جواب به پرسش دیگر خبرگزاریهای اقتصادی مبنی بر محل تامین ماشین آلات و ابزارهای ضروری در این شهرک گفت: مطابق سیاست هایی که امسال در مصوبه های ستاد اقتصاد مقاومتی به آن توجه شده، پنج هزار بنگاه تولیدی در برنامه نوسازی قرار گرفته اند که با بهره برداری از حداکثر توان تولید داخل نوسازی می شوند و رفع فرسودگی ماشین آلات و ابزارهای صنعت پوشاک کشور از همین محل قابل انجام است.

برای شما نیز جالب است؟  راهبرد ممکن قطر برای مواجه با عربستان/تولید بنادر سرعت می‌گیرد - |

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است این توافق نامه در راستای تشکیل و پیشرفت کمپانی های تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان در صنعت پوشاک، با نیت هم افزایی فعالان این صنعت، پیشرفت دانش فنی، تحقق اقتصاد مقاومتی در این عرصه (شامل گسترش و ترویج فرهنگ بهره برداری از پوشاک اسلامی ایرانی) و تجاری سازی و پیشرفت مدیریت دانش برپایه تحقیق و پیشرفت (شامل دیزاین و تولید پوشاک و خدمات) با ارزش اضافه فراوان در چارچوب سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون بنیادی و سیاست های حمایتی بخش تعاون بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، بانک پیشرفت تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون و انجمن صنعت پوشاک کشور منعقد و به امضا رسید.

مسئله این توافق نامه، هم کاری و هم افزایی در تشکیل تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان صنعت پوشاک کشور و تولید و اجرا شهرک صنعتی پوشاک کشور در منطقه فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) است.

مدت اجرای تفاهم نامه از لحظه امضای متن تفاهم نامه به مدت سه سال تعیین شد که در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

صمیمانه امیدوار هستیم خبر استقرار ۳۰۰ واحد تولیدی و طراحان لباس ایتالیا در شهرک صنعتی پوشاک – . | . برای شما مفید بوده باشد. در بیشتر مواقع میتوانید با ابزارهای سایت خراسان گمرک این خبر را برای دوستان ارسال کنید.

منبع خبر


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : صادرات
ارسال دیدگاه

تبلیغات