خبرهای ویژه

» واردات » از تعطیلی کارخانجات نگران نشوید/قرار نیست ایدرو بنگاه‌داری کند – |

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ - ۱۶:۵۶

 کد خبر: 12710
 12 بازدید

از تعطیلی کارخانجات نگران نشوید/قرار نیست ایدرو بنگاه‌داری کند – |

در باب واردات خبری در خبرگزاریها پخش شده با عنوان از تعطیلی کارخانجات نگران نشوید/قرار نیست ایدرو بنگاه‌داری کند – . | .. با همراه باشید تا به این خبر بپردازیم. به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، منصور معظمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: قرار بر این است که […]

در باب واردات خبری در خبرگزاریها پخش شده با عنوان از تعطیلی کارخانجات نگران نشوید/قرار نیست ایدرو بنگاه‌داری کند – . | .. با همراه باشید تا به این خبر بپردازیم.

به نوشته خبرگزاریهای اقتصادی، منصور معظمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: قرار بر این است که در پنجاه سال دوم، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) به سوی تغییر رفته و با واگذاری بنگاهها به بخش خصوصی، از این بخش خدمات رسانی کند.

وی اضافه کرد: سازمان گسترش و نوسازی، نه رقیب بخش خصوصی بوده و نه از این پس خواهد بود؛ ما ۱۸ برنامه داریم که در دست اجرا است و تنها سهام یک برنامه به روش ۱۰۰ درصدی در دست ایدرو است؛ با این وجود مابقی در دست بخش خصوصی قرار دارد.

معاون نعمت زاده در این نشست خبری با تاکید بر تاثیر برجام در قسمت صنعت و معدن گفت: ۸.۸ میلیارد دلار در شکل ۱۷۲ برنامه بعد از برجام سرمایه گذاری شد که ۵.۵ میلیارد دلار از آن اجرا شده و مابقی هم در حال پیگیری و انجام است.

وی اضافه کرد: در قسمت تولید سال قبلی گسترش چشمگیری داشتیم.  آهن، فولاد، فرش ماشینی، دارو، تولیدات پتروشیمی از تولیداتی است که گسترش داشته است.

معظمی گفت: سال قبلی دولت تصویب کرد ۱۷ هزار میلیارد تومان در شکل تسهیلات در دست ۲۴ هزار صنعتی و کشاورزی قرار گیرد. این واحدها توانستند با این تسهیلات مشکلات نقدینگی خود را حل کنند.

وی با اشاره به مصوبه دولت برای گسترش میزان تسهیلات گفت: امسال ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در دست واحدهای صنعتی، معدنی و اصناف قرار خواهد گرفت.

برای شما نیز جالب است؟  تولید پژو ۴۰۵ و پراید بازهم ادامه دارد!

وی خاطر نشان کرد: ما ۱۸ برنامه به ارزش ۶۰ هزار میلیارد تومان در دست اجرا داریم که از روش منابع داخلی و خارحی در حال انجام است. برای حدود ۸ هزار نفر در سال ۱۳۹۶ به روش مستقیم و غیر مستقیم در این ۱۸ برنامه اشتغالزایی خواهد شد.

این مقام مسئول پیشتر گفت: توقع ما از دولت و مجلس این است که به سازمانهای پیشرفت ای مانند ایدرو اجازه درآمدزایی بدهد. ما درآمدزایی می کنیم با اینحال به خزانه واریز می کنیم و دولت از خزانه به ما چیزی پرداخت نمی کند.

وی ادامه داد: سهم ایدرو در تمام مشارکتها سهم غیر مدیریتی است و مدیریت با بخش خصوصی و شرکتهای خارجی است.

ایشان در تشریح بخشی از برنامه های این سازمان گفت:  تولید گیربکس اتوماتیک با بلژیکی ها با سرمایه ای حدود ۴۰ میلیون یورو با اشتغالزایی ۱۰۰ نفر،  برنامه تایر سیستان و بلوچستان با سرمایه ۱۶۰ میلیون یورو و اشتغالزایی ۱۶۰۰ نفر که ۱۰۰ درصد در دست به ایدرو است.

وی اضافه کرد: ۲۸ موافقتنامه بعد از برجام در ایدرو امضا شده است. ما هیچ راهی نداریم به جز اینکه درآمدزایی کنیم چون دولت که به ما پول نمی دهد و با این وجود توقعی هم نداریم.

معظمی ادامه داد: ما در تلاش هستیم این موافقت نامه ها را مبدل به پیمان کنیم. هم اینک حدود ۷ یا ۸ مورد مبدل به پیمان شده است.

وی اضافه کرد: ما باید قراردادهایی را ببندیم که منافع دو طرف را تضمین کند، ما به اهداف خود برسیم و توانمندی داخلی گسترش بیابد.

برای شما نیز جالب است؟  مصوبه ممنوعیت بهره برداری از کالاهای خارجی ضروری‌الاجراست - |

معاون وزیر صنعت تصریح کرد: شرکتهای خارجی عادت کرده اند و علاقمند به واردات هستند، ما نباید واردات را برای آنها تسهیل کنیم. ما در طرف دیگر واردات مقاومت کرده و با اینکه مذاکرات طولانی می شود با اینحال به انتقال تکنولوژی و گسترش توان تولید داخلی فکر می کنیم.

پیمان رنو امسال اجرایی می شود

معظمی در شرح پیمان ایدرو با رنو گفت: خود وزیر صنعت مطالب مطرح شده کامل را خواهد داد. با کارخانه ای که خریده ایم کار را امسال شروع می کنیم.

وی ادامه داد: هم اینک روزی ۷ ابزار تولید دارد که برنامه تولید هر روزه ۱۱ ابزار است.

تولید باید تولید صادرات گرا باشد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در قراردادهای رنو، پژو و سیتروئن گفته شده است که ۳۰ درصد از تولیدات باید صادرات صود در صورتی که این صادرات محقق نشود تولید را کاهش دهند. نکته دوم وصل شدن ما به شبکه تولید و فروش بین المللی این تولیدکننده ها است.

وی اضافه کرد: یکی از نارضایتی های مردم و خریداران خدمات بعد از فروش است. مردم انتظار دارند خودرو هم از لحاظ کیفیت و هم خدمات بعد از فروش مطلوب باشد.

ادامه دارد …

امیدواریم این نوشته با عنوان از تعطیلی کارخانجات نگران نشوید/قرار نیست ایدرو بنگاه‌داری کند – . | . برای شما مفید بوده باشد. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود ارسال نمائید.

منبع


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : واردات
ارسال دیدگاه

تبلیغات