خبرهای ویژه

» گمرک » ابلاغ دستورالعمل حذف اوراق و اسناد کاغذی – |

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ - ۱۹:۴۱

 کد خبر: 12713
 18 بازدید

ابلاغ دستورالعمل حذف اوراق و اسناد کاغذی – |

در دسته اخبار اقتصادی مرتبط با گمرک در خبر ها آمده است که ابلاغ دستورالعمل حذف اوراق و اسناد کاغذی – . | ..امیدواریم این نوشته مورد بهره برداری شما قرار گرفته است. به نوشته . با استناد به گفته گمرک، براساس بخشنامه گمرک جمهوری اسلامی ایران به ناظران، مدیران کل و مدیران گمرکات، از […]

در دسته اخبار اقتصادی مرتبط با گمرک در خبر ها آمده است که ابلاغ دستورالعمل حذف اوراق و اسناد کاغذی – . | ..امیدواریم این نوشته مورد بهره برداری شما قرار گرفته است.

به نوشته . با استناد به گفته گمرک، براساس بخشنامه گمرک جمهوری اسلامی ایران به ناظران، مدیران کل و مدیران گمرکات، از این پس کلیه اوراق و اسناد کاغذی در تشریفات و مکاتبات اداری با استناد به اجرا سیستم متمرکز اتوماسیون اداری حذف شد.

گمرک جمهوری اسلامی با ابلاغ دستورالعملی به گمرکات تمامی کشور مطرح کرد:  دریافت‌نامه، درخواست مراجعه‌کنندگان (اشخاص حقیقی و حقوقی) از روش سامانه متمرکز اتوماسیون اداری و به علاوه از طرف دیگر مکاتبات ثبت شده به وسیله مراجعین از روش پرتال گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس (www.irica.ir ) در قسمت ثبت نامه و پیگیری مکاتبات انجام می شود.

در این دستورالعمل تاکید شده است که حتی المقدور از پذیرش درخواست های کاغذی خودداری شود. با استناد به بخشنامه تازه گمرک، الزامی به حضور مراجعین در اماکن گمرکی نیست، باید گمرکات اجرایی نیز از هدایت مراجعه کنندگان به دفاتر ستادی جهت پیگیری مکاتبات خودداری کنند.

ضروری به ذکر است که در صورت مراجعه اربابان رجوع غیر مستمر (غیر از کارگزاران امور گمرکی و وکلای شرکتهای ترخیص کاری) مثل مسافرین ورودی و خروجی، ضمن پذیرش درخواست، مراتب آن به وسیله گمرک، اداره کل و دفاتر ستادی درمقایسه با درج درخواست در سامانه اقدام کنند و با معرفی شناسه به درخواست کننده، ادامه تشریفات و پیگیری درخواست از روش سیستم را انجام دهند.

خوشحال خواهیم شد مانند در بیشتر مواقع خبر ابلاغ دستورالعمل حذف اوراق و اسناد کاغذی – . | . برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور از ابزارهای ساده سایت که در پایین آمده است استفاده نمایید.

منبع

برای شما نیز جالب است؟  دولت دهم بجای ادغام، تجمیع کرد/تفکیک وزارت صنعت تکرار اشتباه است - |

برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : گمرک
ارسال دیدگاه

تبلیغات